1.820.3345.33 Contact@TravelTourWP.com

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
1.820.3345.33 Contact@TravelTourWP.com

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Контакт

[vc_row][vc_column css=”.vc_custom_1504102479241{padding-top: 0px !important;}”][vc_gmaps link=”#E-8_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”][/vc_column][/vc_row][vc_row equal_height=”yes” row_content_width=”grid”][vc_column width=”2/3″][vc_empty_space height=”62px”][qodef_section_title type=”standard” position=”center” title_tag=”h2″ disable_break_words=”no” title=”За Нас” title_bold_words=”1,2″][vc_separator style=”shadow” css=”.vc_custom_1557849889585{padding-top: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;}”][vc_empty_space][vc_column_text]

Туристичката агенција ТА МАР-ТЕО ТРАВЕЛ е формирана во 2006 година, како една од првите приватни независни туристички агенции. Мотото на нашата агенција е комплетен туристички сервис, што значи нудење на висококвалитетни туристички услуги на нашите клиенти што е една од причините за нивното задоволство, доверба и континуирана соработка до денес. ТА МАР-ТЕО ТРАВЕЛ е членка на АТАМ, со Лиценца А согласно законот за туризам на Република Македонија , издадена од Министерството за економија.

Своите долгогодишни клиенти ТА МАР-ТЕО ТРАВЕЛ  ги сервисира со својот висококвалитетен кадар, кој поседува сертификати ИАТА за меѓународен тикетинг како и дипломи за резервацискиот систем Амадеус, професионално познавање на светски јазици. Нашите вработени, меѓу другото се одликуваат со висок степен на професионалност, одржливост на квалитетот на услугите, доверливост, навременост.

Соработката на со сите светски познати авио компании е долгогодишна и професионална, што на крајот овозможува нашите клиенти да добијат сервис од највисоко ниво.

За нашата работа

НЕШТА КОИ ТРЕБА ДА ГИ ЗНАЕТЕ ЗА НАС

ДЕЈНОСТ ТУРИЗАМ

• Понуди на туристички аранжмани во Македонија (инкаминг туризам)
• Понуди на групни и индивидуални пакет аранжмани за сите светски дестинации
• Ученички и апсолвентски екскурзии на сите европски и светски дестинации
• Хотелски резервации за сите светски дестинации

• Организирање на чартер летови
• Организирање на семинари, конгреси, саеми
• Обезбедување на трансфери во и надвор од Македонија
• Рент а кар во и надвор од Македонија
• Групни визирања
• Подготовка на документација за индивидуални визирања
• Патничко осигурување

ДЕЈНОСТ АВИОПРЕВОЗ

• Брзо, ефикасно и професионално букирање на летови
• Резервација и информација за се што е поврзано со летовите
• Информација за најповолни и најдобри конекции, начини на патување

• Промоции на најдобри понуди
• Понуди на специјални-промотивни летови
• Достава на издадени авио билети
• За поголем број на патници, асистенција при чекирање на аеродром

[/vc_column_text][vc_separator style=”shadow” css=”.vc_custom_1557849884226{padding-top: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;}”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_empty_space height=”112px”][vc_row_inner][vc_column_inner][qodef_icon_list_item icon_pack=”font_awesome” fa_icon=”fa-fax” icon_size=”17″ icon_color=”#f5031a” title=”+ 389 31 412 640″ title_padding=”25″][qodef_icon_list_item icon_pack=”font_elegant” fe_icon=”icon_phone” icon_size=”17″ icon_color=”#f5031a” title=”070 381 970 | 075 381 970 | 077 828 859″ title_padding=”25″][qodef_icon_with_text type=”icon-left” icon_pack=”font_elegant” fe_icon=”icon_comment” title_tag=”h5″ title=”marteotravel@yahoo.com” custom_icon_size=”17″ icon_color=”#f5031a” title_color=”#868585″ title_top_margin=”6px”][vc_empty_space height=”13px”][qodef_icon_list_item icon_pack=”font_elegant” fe_icon=”icon_pin” icon_size=”17″ icon_color=”#f5031a” title=”ГТЦ Гарнизон Приземје 8, ул. Гоце Делчев, 1300 Куманово” title_padding=”25″][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_separator style=”shadow” css=”.vc_custom_1557849871763{padding-top: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;}”][qodef_section_title type=”standard” position=”left” enable_border=”no” title_tag=”h3″ disable_break_words=”no” title=”Испратете ни порака” title_bold_words=”3″][vc_empty_space]

[vc_separator style=”shadow” css=”.vc_custom_1557849878907{padding-top: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;}”][vc_empty_space][vc_widget_sidebar sidebar_id=”open-hours”][/vc_column][vc_column][vc_empty_space height=”62px”][/vc_column][/vc_row]